השקעות נדל"ן כאפיק השקעה אפשרי – כדאי?

המלצות
מקצועיות זה שם המשחק
אחת הסיבות המרכזיות בגללן נרשמתי לקורס היא המקצועיות, שראיתי כבר מהמפגש הראשון. אותה מקצועיות שנשמכה לאורך כל הקורס בכל נושא...
קורס השקעות נדל"ן היה פרקטי מאוד ופתח לי את חוט המחשבה
חייב לציין כי אני סובל מבעיות קשב וריכוז נוראיות . בקורס השקעות נדל"ן של זמן לנדל"ן מצאתי את עצמי מרותק...
שדרוג של ההכנסה – פתח לאפיק הכנסה נוסף
מאוד נהניתי מהקורס, חבל שהסתיים!בכל שיעור הרגשתי שאני בשלה יותר לביצוע עסקאות בתחום הנדל"ן. תודה לכם "זמן לנדל"ן" פתחתם צוהר...
לאתר את הדירה הנכונה במחיר שהינו מתחת למחיר השוק
הכלים שרכשתי בקורס עזרו לי מאוד בלאתר את הדירה הנכונה במחיר הנכון ובהתנהלות מול הבנקים, מול מתווכים. שיפוצניקים ועו"ד.הייתי  מרוצה מאוד...
ביצעתי שתי עסקאות מאז שסיימתי את הלימוד
" עברתי את הקורס לפני כשנה וחצי ומאז התחלתי ליישם בזמני הפנוי את כל הכלים החשובים שרכשתי בקורס. החומר הועבר בצורה...
משקיע מבין וחכם בעולם הנדל"ן
תודה יבגני ואלעד על חוויה מעשירה, אשר הוסיפה לי ידע רב המצייד אותי בכלים המניידים אותי מתופעת "גולשי הגלים" בתחום...
השקעות נדל"ן

על פי המומחים, שוק הנדל"ן פורח כיום, בכל רחבי הארץ, ובכל סוגי הנדל"ן: מגרשים, דיור, בתים, עסקים, לרכישה או השכרה. אין זה מפתיע, כי שנים מספר לאחר מחאת הדיור והודעתה של ממשלת ישראל כי בכוונתה להכניס את התותחים הכבדים למערכה ולפתור את משבר הדיור, שוק הנדל"ן הופך לאחד מאפיקי ההשקעה הנפוצים והמבוקשים ביותר.

 

סוגי השקעות נדל"ן

השקעות נדל"ן ניתן לחלק לפי מספר קריטריונים ולמספר סוגים עיקריים, אשר כל אחד מהם מתאים לסוג משקיע אחר, ואף יתרונות וחסרונות משלו. הנה מספר סוגי השקעות הנדל"ן הנפוצות כיום בארץ ובחו"ל:

 

רכישת נכס למגורים/עסק לצורך השכרתו

השקעת הנדל"ן הוותיקה והבטוחה ביותר. אם רוכשים חנות, דירה או בית, משכירים אותם בשכ"ד חודשי (כמובן, לתקופות ארוכות ככל האפשר), כאשר בהתחלה, הכסף המתקבל משמש להחזרי ההלוואה או המשכנתא שנלקחו לצורך הקניה, ובהמשך, הכסף הופך לרווח.

 

רכישת נכס למגורים/עסק לצורך מכירתו בעתיד ברווח גדול

השקעה מסוג זה דורשת מעט יכולת חיזוי (או היכרות קרובה עם התב"ע באזור הרלוונטי). העיקרון הוא פשוט: אתם רוכשים נכס באזור שאיננו מפותח כיום (לרוב, אזורים שיצא להם שם רע בשל המצב הסוציו-אקונומי באזור, כמו דרום תל אביב, למשל), ואת הרווח את רואים מהשכרה או מכירת הדירה כאשר פיתוח האזור נכנס לתאוצה (מכירה לגופים גדולים, יזמים או קבלנים) או כאשר הוא מסתיים (אז, לרוב, מדובר במכירה לגורמים פרטיים, שמחפשים את ה"טרנדיות" שבאזור).

 

רכישת קרקע לצורך בניה עליה

רכישת מגרש לצורך בניה יכולה להתקיים למטרת למגורים בעצמכם או לצורך מכירה/השכרה לאחר גמר הבניה. בכל אחד מהמקרים, השיקולים לבחירת המיקום הספציפי יהיו שונים. למשל, ברכישת קרקע לבניה עבור עצמכם תעדיפו אזור רגוע, ירוק ושקט, בעוד שבבחירת קרקע לצורך השקעה תעדיפו אזור מבוקש כיום, או אזור שאתם מעריכים כי הוא עתיד להיות מבוקש בעתיד. שני סוגי ההשקעות לגיטימיים ונפוצים, אולם יש להיערך אליהם בצורה שונה.

 

רכישת קרקע חקלאית כהשקעה

כאן, מדובר בהשקעה שיתכן שממש תדרוש מכם יכולת חיזוי. העיקרון שעומד מאחורי השקעה זו הוא פשוט למדי: ישנם אזורים רבים כיום בארץ, אשר מוגדרים כקרקעות חקלאיות. בשל הגדרתם זו, מחירן של הקרקעות בהם זולים באופן ניכר מקרקעות וממגרשים המיועדים לבניה. אבל, בשל תנופת הבניה, אותה הזכרנו בתחילה, קרקעות חקלאיות רבות משנות את ייעודן, מופשרות ומסווגות מחדש כ"קרקע למגורים" או כ"קרקע למסחר". ברור למדי, כי יחד עם הסיווג מחדש, מחירה של הקרקע עולה, וכך גם הביקוש לה. זוהי הנקודה בה מתקבל הרווח של המשקיעים – הפער בין מחיר הקניה של קרקע חקלאית למחיר המכירה שלה כקרקע לבניה/מסחר, מגיע למאות אחוזים.

 

לסיכום

ישנן השקעות נדל"ן מסוגים רבים, ונראה כי תנופת הפיתוח והבניה המואצת תפגיש אותנו גם עם סוגים חדשים נוספים. משתלם ללמוד קורס השקעות נדלן או לעקוב אחר המתרחש ולבחון את הרלוונטיות של כל אופציה כזו עבורכם.

צור קשר

למידע נוסף על זמן לנדל”ן

072-2200800

[email protected]

סגור  תחומי עניין

  מסלול הכשרה אינטרנטי- השקעות נדל''ן
    

  חייג
  חברת לבניית אתרים בניית אתרים
  Call
  Mail